RIBOLA KAŠTELA-BELIŠĆE 94:71 (32:19,16:26, 24:15,22:11)

Naši su košarkaši ubilježili prvi poraz u ovim kvalifikacijama od ekipe Ribola Kaštela, jednog od favorita za prva mjesta i plasman u Premijer ligu.
Naša je ekipa na ovo gostovanje otputovala na dan utakmice, u jutarnjim satima, točnije 4:30 iz Belišća i bilo je iluzorno očekivati bilo što nakon neprospavane noći, skoro 11 sati putovanja mini busom i nakon što su imali nešto više od dva sata za razgibati se pred utakmicu. Ne kažemo da bi dolaskom dan prije na utakmicu pobijedili, ali da bi bili odmorniji i konkurentniji, to je sigurno. No, i ovim rezultatom možemo na neki način biti zadovoljni, s obzirom na sve okolnosti, naši su momci na poluvremenu bili u zaostatku od samo -3 te samo tri minute do kraja bili na -10 i samo jedna trica bila bi dovoljna da se uvuče nervoza u domaće redove, ali iskusni domaći igrači, prije svega prekaljeni Josip Glavinić, nisu dozvolili iznenađenje.

Naši su momci, još pod dojmom putovanja, ušli nešto uspavano u utakmicu i domaćin je ekspresno otišao na 22:4, nakon čega su crveni shvatili ozbiljnost situacije, malo se pribrali i koliko toliko se vratili u utakmicu. Drugih deset minuta pokazali su da naša ekipa nije zaboravila igrati i malo po malo prednost domaćina topila se. Vrlo dobrom obranom otvarao se prostor za kontre i otvorene šuteve, koje su naši igrači i realizirali. Goran Vidaković je u zadnjih 50 sekundi prvog pouvremena postigao 8 poena, dvije trice i jednu kontru i semafor je na kraju poluvremena pokazivao 48:45.

Domaćin je tada shvatio ozbiljnost situacije i brzim tempom, koji ih je pratio kroz cijelu utakmicu, polako lomio našu, u najmanju ruku, umornu ekipu. Sa prosječnih desetak koševa razlike u korist domaćina igralo se gotovo cijelo drugo poluvrijeme, a tri minute prije kraja umor naše ekipe došao je na naplatu i igrači u plavim dresovima brzo su pobjegli na 20-ak razlike i potvrdili visoku pobjedu.

Bila je ovo zaslužena pobjeda domaće ekipe, no ostaje visjeti u zraku pitanje kako bi se razvila utakmica da su okolnosti oko naše ekipe bile drugačije, točnije da se našlo više vremena za odmor i prilagodbu, pošto su crveni pogotovo u drugoj četvrtini pokazali da mogu igrati sa Kaštelanima, no ovime ne umanjujemo njihove zasluge za pobjedu. Pokazali su da su definitivno jedni od favorita za prva mjesta, a našoj ekipi ostaju šansa da im evenutalno pomrse račune na uzvratu u Belišću, za nekih mjesec dana. Naša se ekipa sada okreće utakmici u subotu u Belišću, kada u goste dolazi ekipa Rudeša iz Zagreba. Ono na čemu će naša ekipa morati poraditi su izgubljene lopte, kojih je nažalost na ovoj utakmici bilo previše, čak 31. Rezultat toga proizlazi vjerojatno iz agresivne igre domaćih igrača, ali i razloge treba pronaći na velikoj dozi umora u redovima naše ekipe.

Kaštelu su predvodili Matić sa 26 poena, te spomenuti Josip Glavinić, koji je upisao triple-double učinak od 19 poena, 16 asistencija i 10 skokova.
Najviše poena u našim redovima postigao je Goran Vidaković i to 15, Juraj Boras i Antonio Bičvić dodali su po 14, Luka Šarić 12 i Kristijan Preglej 11.
Kompletnu statistiku možete pogledati na linku: http://www.hks-cbf.hr

RIBOLA KAŠTELA: Pruže, Glavinić 19, Maras 8, Kujundžić 3, Sanader, Režić 13, Marasović 9, Roso 6, Šipić 10, Matić 26, Karanušić, Čosić
BELIŠĆE: Cerjak, Blažević, N.Gradinjan, T.Gradinjan 2, Vidaković 15, Bičvić 14, Markota 3, Preglej 11, Šarić 12, Boras 14.