Lošinj/Cres trail

U ove već pomalo hladne dane kada se sva zbivanja na otvorenom privode kraju i polako počinju pripreme za zimu članovi SRK Baraber Extreme team-a su otputovali u toplije krajeve i sudjelovali na dvije utrke u dva dana na dva Kvarnerska otoka. Naime, subotu i nedjelju su obilježili Cres i Lošinj trail u organizaciji Treking lige s više od 1000 natjecatelja iz čak 7 država. U subotu se trčalo predivnim, ali zahtjevnim terenom po Lošinju. Utrka je bila podijeljena u tri kategorije: Light od 8 km sa 160 metara uspona, Active od 15 km sa 280 metara uspona i Challenger od 2 km sa 560 metara uspona. Dok je odmah dan poslije uslijedio Cres trail kojeg je obilježila još zahtjevnija staza s više uspona. Challenger je ovdje imao dužinu od 23 km sa 700 metara uspona, Active kategorija je imala 14,7 km sa 430 metara uspona i Light kategorija od 8,4 km sa 240 metara uspona. Nakon puno sati putovanja i malo odmora prije i između utrka Baraberi su završili obje utrke. Najponosniji smo na našeg Damira Kligla koji je i u subotu i nedjelju odnio prvo mjesto u Active kategoriji. Tko ne poznaje Damira rekao bi da je ovo bio sretan vikend za njega, ali oni koji ga poznaju znaju da naša „Zvijer s Papuka“, kako ga od milja zovu mnogi natjecatelji, iskorištava svaki slobodan trenutak za treninge i ostavlja za sobom mnogo mlađe natjecatelje. No, ni ostali Baraberi nisu ostvarili loše rezultate. Na Lošinju u Challenger kategoriji Antonio Dujmović je zauzeo 43. mjesto od ukupno 88 natjecatelja, dok je Gabriela Poslon završila utrku na 12. mjestu od ukupno 45 natjecateljica. U Active kategoriji Martina Maloča je zauzela 6. mjesto od ukupno 382 natjecateljice, dok je Angel Milišić-Zečević zauzeo 22. mjesto, Kruno Tomljanović 13. mjesto, a Željan Turalija 71. mjesto od ukupno 133 natjecatelja. U Light kategoriji Sandra Pavić i Monika Matković zauzele su 36. i 37. mjesto od ukupno 62 natjecateljice. Drugi dan na Cresu ostareni su sljedeći rezultati: u Active kategoriji Martina Maloča 19. mjesto, a Gabriela Poslon 10. mjesto od ukupno 95 natjecateljica, u muškoj konkurenciji Angel Milišić-Zečević 30. mjesto, a Kruno Tomljanović 21. mjesto od ukupno 91 natjecatelja. Antonio Dujmović je startao Challenger kategoriju, ali zbog ozljede na stazi nije je mogao dovršiti. Antoniu želimo brz oporavak, a ostalima čestitamo na završenim utrkama.