BELIŠĆE-RUDEŠ 83:88 (21:16,20:25,21:26,21:21)

Šteta! Tako bi mogli započeti izvještaj sa subotnje utakmice naše ekipe, koja u samoj završnici nije imala snage, ili možda ideje, okrenuti prednost gostiju i pobijediti, tako da su gosti zasluženo odnijeli bodove u Zagreb, ali eventualna pobjeda naše ekipe nebi bila nezaslužena. Da je bilo samo malo više koncentracije u oba smjera, ali prije svega u obrani, danas bismo pričali o skoku na peto mjesto na tablici i sve bi izgledalo puno lijepše.
Dosta dobro su naši dečki otvorili utakmicu i zaključili prvu dionicu sa plus pet, no onda se u drugoj četvrtini dogodio mali pad koncentracije u obrani, tako da su gostujući igrači u nekoliko akcija ostajali posve sami, što su i iskorištavali, prije svega u šutevima za tri poena. Povratnik u ekipu nakon ozljede, Marko Soldo, tricom u zadnjim sekundama prvog poluvremena izjednačio je rezultat na 41:41 i tako se i otišlo na poluvrijeme.
Manjak raspoloženih igrača kod naše ekipe osjetio se već u prvom poluvremenu i definitivno se tražio još netko tko će se pridružiti Marku Soldi i Kristijanu Pregleju u napadu, no drugo poluvrijeme pokazalo je da osim njih dvojice, na ovoj utakmici nije bilo previše raspoloženih igrača. Njih dvojica, Marko Soldo tricama i Kristijan Preglej pod koševim držali su našu ekipu u igri, dok su gosti u drugom poluvremenu nastavili sa svojom dominacijom, prije svega mislimo tu u vanjskim šutevima, a i znali su odgovoriti i na zonsku obranu naše ekipe, koja, ruku na srce, u nekim trenucima nije najbolje izgledala. Malo po malo gosti su rezultat okrenuli u svoju prednost, iako to nije bila prednost koju naša ekipa nije mogla stići i upravo to se i dogodilo. Nešto više od minute do kraja Goran Vidaković zabio je u kontra napadu za 81:82, gosti su postigli preko Galića dva poena za novih tri razlike. U slijedećem napadu Marko Soldo promašio je šut za tri poena, da bi se nakon obrambenog skoka gostiju, Uljarević ušetao u reket i postigao važan poen. Imao je Juraj Boras priliku da košem i slobodnim bacanjima zakomplicira situaciju, ali je nakon koš faula promašio slobodno bacanje. Nakon toga loše dodavanje ubilježio je Kristijan Preglej u napadu i gosti su iz slijedećeg napada poentirali i odnijeli bodove u Zagreb. Razlozi poraza defitivno leže u lošoj igri u obrani, koja je bila najslabija u ove četiri utakmice, te u, opet, malom broju raspoloženih igrača. Prvi strijelac do sada Antonio Bičvić postigao je samo šest poena, i njegovih 20-ak poena u prosjeku do sada definitivno su nedostajali na ovoj utakmici, no svatko ima pravo na loš dan, pa tako i on. Za razliku od prijašnjih utakmica, gdje je naša ekipa imala odličan postotak u šutu za tri poena, ovoga puta to nije bio slučaj. Šut za tri poena ovoga puta bio je 6/22, od čega je Marko Soldo postigao pet, dok su gosti imali odličnih 12/22 i tako našim oružjem odnijeli pobjedu.

Šteta, stvarno šteta za propuštenu priliku, pogotovo zbog domaćeg terena i eventualnog priključka gornjem domu tablice, ali drame zbog ovog poraza nema. Naša se ekipa okreće suboti i gostovanj u Puli, gdje će pokušati doći do pobjede i tako bar malo oprati gorčinu ovog poraza.
Našu su ekipu predvodili Marko Soldo sa 24 (5 trica) poena, Kristijan Preglej dodao je 21, Juraj Boras 11 i Goran Vidaković 10.
Kod gostiju Krešimir Ljubičić zaustavio se na 24 poena, a Mario Galić na 18.

BELIŠĆE: Cerjak 2, Blažević, Soldo 24, Vidaković 10, Bičvić 6, Markota, Preglej 21, Šarić 9, Funtak, Boras 11, N.Gradinjan
RUDEŠ: Radman 12, Žugaj 9, Jurič 4, Uljarević 11, Galić 18, Štirjan, Torić 3, Cvitković, Nikić 4, L.Ljubičić 3, K.Ljubičić 24, Meštrović.