BELIŠĆANI “DIPLOMIRALI” NA VERN-u!

BELIŠĆE-VERN 93:89 (24:19,20:14,24:30,15:20,10:6)

Crveni tigrovi opravdali su ovoga puta svoj dugogodišnji nadimak pobjedom protiv do sada neporažene ekipe iz Zagreba i tako dodatno zakomplicirali borbu za prva dva mjesta u kvalifikacijama.
Iako im je to uspjelo tek nakon produžetka, pobjeda im je pripala apsolutno zasluženo, jer su vodili punih 38 minuta ove utakmice i pokazali, do sada, neviđenu dozu borbenosti. Gosti su u Belišće došli bez tri igrača, no ako ćemo pričati o izostancima, naša je ekipa od početka sezone u hendikepu, a i za ovu utakmicu je ostala bez Marka Solde, koji nije do kraja zaliječio ozljedu zarađenu u Karlovcu. Naši su igrači u prvom poluvremenu pokazali da još uvijek ima baruta u njihovim rukama pa su tako sredinom prvog poluvremena imali najveću prednost od +14(41:27) i u tom trenutku gosti su izgledali potpuno bespomoćno, no uspjeli su do poluvremena smanjiti razliku pa je na semaforu tako svijetlilo 44:33 u korist naše ekipe. Bilo je to definitivno jedno od boljih poluvremena naše ekipe od početka kvalifikacija. Tečna igra u napadu i vrlo dobra obrana rezultirali su dvoznamenkastom prednošću do poluvremena.
Gosti su u drugo poluvrijeme krenuli dosta agresivno pa su tako u samo nekoliko minuta smanjili prednost naše ekipe i pokazali da se nisu još predali. Postalo je tada jasno da će ovo do kraja biti neizvjesna utakmica i da će se na pobjednika ipak čekati do samog kraja. Naša ekipa nije ispuštala svoju prednost sve do zadnje minute, kada su gosti tricom Penića poveli 80:83. Juraj Boras u slijedećem napadu iskoristio je samo jedno slobodno bacanje, gosti su promašili šut, da bi Kristijan Preglej 20 sekudni prije kraja izjednačio rezultat na 83:83. Gosti tada promašuju oba slobodna bacanja, da bi Juraj Boras promašio šut za eventualnu pobjedu u zadnjim sekundama i otišlo se u produžetak. Tu se naša ekipa pokazala spretnija. Luka Šarić vezao je tricu i dvicu, Kristijan Preglej poen ispod koša i pitanje pobjednika bilo je riješeno. Gosti su preko Šimovića pokušali tricama vratiti se u utakmicu, no uzalud, i slavlje u dvorani moglo je početi. Potpuno zaslužena pobjeda naše ekipe, u odlično ispunjenoj dvorani i fantastičnoj atmosferi.
Pokazali su naši momci tako da se borbenošću i požrtvovnošću može puno toga napraviti. Svi igrači koji su igrali “bacali su se na glavu” čitavu utakmicu, i u tim okolnostima, uz određenu preciznost u napadu i agresivnost u obrani, utakmica se teško može izgubiti. Još jednom čestitke svima, od trenera do svih igrača. Velika pobjeda crvenih tigrova.
Našu su ekipu predvodili odlični Kristijan Preglej sa 27 poena i Antonio Bičvić sa 25, Luka Šarić dodao je 15 i Juraj Boras 11.
Kod gostiju Filip Šimović zabio je 28, a Marko Baković 20.

Slijedeću utakmicu naši dečki igraju već u srijedu u Virju, a u subotu u Belišće dolazi ekipa Grafičara iz Ludbrega.

BELIŠĆE: Cerjak 2, N.Gradinjan 3, Soldo, T.Gradinjan, Vidaković 6, Bičvić 25, Markota 4, Preglej 27, Šarić 15, Funtak, Boras 11
VERN: Živko 12, Jelinić 9, Raič, Jakić 8, Šimović 28, Levanić-Kutni 2, Penić 10, Petrović, Kordić, Baković 20.