100 milja Istre 2016.

1460203807as

U organizaciji sportsko-rekreativnog kluba Alba iz Labina i sportskog društva Trickeri iz Pazina,16.04.2016. održana je jedna od najpopularnijih i najtežih “trail” utrka u Hrvatskoj – 100 milja Istre. Održana već četvrtu godinu za redom, utrka je već odavno poprimila međunarodni karakter, tako da je i ove godine na njoj nastupilo sedamstotinjak natjecatelja iz trideset zemalja svijeta! Ovisno o težinskoj kategoriji, utrka se protezala na relaciji Labin-Lovran-Buzet-Motovun- Buje-Umag. Najteža i najduža kategorija(100 milja / 165 km) protezala s cijelom dužinom navedene trase, dok su ostale kategorije imale kraću varijantu (105 km: Lovran-Umag, 65 km: Buzet-Umag i 42 km: Motovun-Umag). Uz popularni Velebitski treking, ovo je po mnogima jedna od najljepših utrka u Hrvatskoj. U najtežoj kategoriji dugačkoj 165 km pobijedio je austrijanac Thomas Wagner koji je stazu pretrčao za 19h49m, dok je kod žena ponovno najbrža bila talijanka Francesca Canepa (24h12m).

> Klub pustolovnih sportova Baraber extreme team iz Belišća i ove je godine na navedenoj utrci imao svoje predstavnike i to u kategorijama “165 km” i “42 km”. U kategoriji “165” km nastupio je naš Kruno Tomljanović, stazu prošao za 46h58m i osvojio 173. mjesto u konkurenciji od 240 natjectelja. U kategoriji “42 km” nastupili su Nina Koceić i Mijo Benković. Nina je stazu prošla za 6h45m i osvojila 52, mjesto u kokurenciji od 78 natjecateljica, dok je Mijo stazu prošao za 5h31s i osvojio 27. mjesto u konkurenciji od 124 natjectelja. Ni ovaj put nije izostala logistička podrška naših članova Marike i Ane Marić i Gerga Nobika, koji su bili tehnička i moralna podrška našim natjecateljima tokom cijele rute. Svim natjecateljima čestitamo na izvrsnom uspjehu!