Varaždinski polumaraton 2016.

poluU nedjelju, 18. rujna, u organizaciji Trkačkog kluba „Marathon 95“ održana je međunarodna cestovna utrka Brooks Varaždinski polumaraton. Varaždinski se polumaraton ove godine ponovo vraća u centar grada, točnije na Kapucinski trg, gdje je ujedno bila startna pozicija i ciljna ravnina. Natjecali su se trkači iz cijele Hrvatske, ali i inozemstva. U početnom dijelu organizirana je utrka građana i juniora, u duljini od 5 kilometara, a potom ekipno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu u ukupnoj duljini od 21.097,5 metara. Od 1995. godine utrka se organizira u povodu Dana oslobođenja Varaždina 22. rujna 1991. i dio je programa obilježavanja Dana branitelja Varaždinske županije. Cijeli program na Kapucinskom trgu, u povijesnom središtu grada, bio je promocija sporta, rekreacije i zdravlja. Dva člana Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme team iz Belišća sudjelovala su na ovom događaju. Ivan Ilija polumaraton je istrčao za 1h26m40s i zauzeo 60. mjesto od ukupno 442 natjecatelja, dok je Marko Zetović utrku od 5 km istrčao za 15m52s i osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u konkurenciji od 154 natjecatelja. Čestitamo na ovom izuzetnom uspjehu!