Ljubljanski Maraton 2016

30.10.2016. održan je 21. Ljubljanski maraton, jedan od najpopularnijih i najbrojnijih maratona u ovom dijelu Europe. Preko 16 tisuća trkača startalo je u prijepodnevnim satima ispred slovenskog parlamenta u tri kategorije: maraton, polumaraton i utrka na 10 kilometara. Najbrži maratonac i maratonka dolaze naravno iz Kenije: Mutai Laban (2h09m16s) i Changwoni Purity (2h29m32s). Četvero članova Kluba pustolovnih sportova Baraber Extreme Team iz Belišća nastupilo je na ovoj utrci i to u kategorijama maraton i polumaraton. Maraton je istrčao Mijo Benković, i to za 3h49m19s i osvojio 757. mjesto od ukupno 1.555 trkača. Polumaraton su istrčali Darijo Pejin i Miran Goričanec, te osvojili 1456. i 1569. mjesto od 4475 natjecatelja, te Neža Jurjavčić koja je u ženskoj konkurenciji od 2914 natjecateljica osvojila 406. mjesto. Budući da su svi članovi našeg kluba uspješno istrčali utrke u svojim kategorijama, svima im od srca čestitamo!