Zrmanja River Trail 2016.

55Po prvi puta u sklopu hrvatske treking/trail lige, jedna je utrka održana u kanjonu rijeke. Zrmanja se pokazala kao idealno odredište za organizacjiu ovakvog tipa natjecanja, što pokazuje i broj trkača koji su prisustvovali utrci – njih preko 600! Utrka je u sklopu Zrmanja Adventure Festivala održana u 3 kategorije koje kreću iz Krupe, Golubića i Muškovaca, a sve uz rijeke Zrmanju i Krupu s ciljem u Obrovcu. Petero članova Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme team iz Belišća sudjelovalo je na utrci, i to u kategoriji Challenger (27 km). U muškoj konkurenciji nastupili su Damir Kligl i Goran Đurđević te osvojili 12. i 100. mjesto u konkurenciji od 145 natjecatelja, dok su u ženskoj konkurenciji nastupile Mirela Kristek, Martina Maloča i Iva Mikić. Mirela je osvojila visoko drugo mjesto i srebrnu medalju, dok Martina i Iva nažalost nisu uspjele završiti utrku.