Zagrebački Maraton 2016.

maraton3

U nedjelju, 09.10.2016. održan je jubilarni 25. Zagrebački maraton, na kojem je sudjelovalo preko 10 tisuća trkača iz 35 zemalja. Najviše sudionika bilo je u utrci građana (5 km), dok je u polumaratonu i maratonu bilo 3000 atletičara i atletičarki. Očekivano, slavlje Kenijaca. 42 kilometra najbrže je pretrčao Wycliff Biwot, s vremenom 2:14,23, a u ženskoj konkurenciji pobijedila je njegova sunarodnjakinja Stellah Barsosio. Kenijka je srušila i rekord staze s vremenom 2:33,46. Najbolja od hrvatskih maratonki bila je Bojana Bjeljac kao šesta. U muškoj konkurenciji od Hrvata je najbolji bio Robert Radojković, koji je zauzeo peto mjesto. Na utrci je sudjelovalo i četvero članova Kluba pustolovnih sportova Baraber Extreme Team Belišće. Maraton je istrčao Roberto Bašić u vremenu 3h27m29s i time osvojio 85. mjesto od ukupno 289 trkača. Polumaraton su istrčali Marko Zetović (30. mjesto) i Darijo Pejin (314. mjesto) u konkurenciji od 1091 natjecatelja, dok je istu dionicu istrčala i Tatjana Čučković, te osvojila 412. mjesto od ukupno 694 natjecateljice. Čestitamo!