Surduk Trek 2016.

s

U subotu 27.08.2016. održano je peto izdanje popularnog Surduk Treka. Radi se o prvoj i jedinoj treking/trail utrci na području Baranje. Šezdesetak natjecatelja startao je u subotnjim jutarnjim satima iz središta Popovca, dok je cilj bio bazena u Belom Manastiru. Bansko brdo pokazalo se idealnim terenom kako za trekere početnike tako i za iskusne profesionalce kojih ni ovih godina nije nedostajalo. Već sama činjenica da je organizator ove utrke Orijentacijski klub Sova iz Šećerane, dovoljno govori o tome da je staza bila izrazito zahtjevna u tehničko-orijentacijskom smislu. Naravno, i vrlo dobra fizička kondicija se očekuje u svakom pogledu, no orijentacija je na Surduk Treku ipak u prvom planu. Na stazama, dugim od 6 do 40 kilometara, ovisno o vrsti utrke, natjecatelje su čekale brojne kontrolne točke ucrtane u topografskoj karti, na kojima su bili dužni ovjeriti svoj dolazak. No, cilj organizatorima, ali i velikom broju sudionika, uopće nije bio postizanje vrhunskih rezultata, nego aktivno druženje i upoznavanje s krajolikom. Baraberima je ovo već tradicionalno utrka koju posjećuju u vrlo velikom broju, te na kojoj već redovito osvajaju mnogobrojna odličja. U kategoriji MTB-O/Light (40 km) nasupio je naš Tihomir Kovač i osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju u mučkoj konkurenciji, dok je u ženskoj konkurenciji nastupila Martina Maloča te također osvojila zlato! U ženskoj konkurenciji kategorije Trail/Light (15 km) zlatnu medalju osvojila je naša Helena Vonić, dok su u muškoj konkurenciji zlato i srebro odnijeli Angel Milišić-Zečević i Damir Kligl. U Trek/Jogging kategoriji (15 km) srebro je osvojio naš Siniša Jonjić, dok je u kategoriji Trek/Light (25 km) srebro osvojio naš Mijo Benković. Od ostalih članova kluba nastupili su još i Velimir Rupčić, Sandra Pavić, Goran Đurđević, Matija Stanković, Darijo Pejin, Marko Pavić i Vjenceslav Mužević, Čestitamo svima na uspjehu!