Podunavlje Trail 2016.

tr

U subotu, 01.10.2016. godine, održana je najistočnija trail/cross utrka u Hrvatskoj – Podunavlje trail. Utrka je podijeljena u tri kategorije (33 km i 13 km i 5 km) i primjerena je za sve kategorije sportaša ali i rekreativaca (za koje je i posebno osmišljena). Ovaj kros s obilježenom stazom prošao je pokraj mnogih znamenitosti ovoga povijesnog hrvatskog kraja. Većina poznatih lokaliteta bile su kontrolne točke. Čuvene među njima su: Erdutska kurija, Svetište Gospe od utočišta u Aljmašu, Srednjovjekovni grad Erdut, Manastir uspenja presvete Bogorodice na Dalj planini, ušće Drave u Dunav itd. Drugo izdanje ove zanimljive utrke okupilo je stotinjak trkača, među kojima i tri člana Kluba pustolovnih sportova Baraber Extreme Team iz Belišća, i to u sve tri kategorije. U kategoriji “33 km” nastupio je Nikola Biter, te osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju. U kategoriji 13 km nastupio je Dario Pejin te osvojio 4. mjesto od ukupno 23 natjecatelja. U kategoriji 5 km nastupio je Tihomir Kovač te osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju u konkurenciji od 21 natjecatelja. Čestitamo!