Novska Run 2016.

Nedjelja 14.08.2016. mnogim ljubiteljima trčanja bila je rezervirana za NovskaRUN – drugu po redu novljansku utrku. Ove godine pod izvrsnom organizacijom AK “NoGA” Novska i uz pomoć mnogih vrijednih volontera, NovskaRUN bio je dio programa Ljeto u Novskoj, a dodana je još jedna trasa utrke – uz prošlogodišnjih 8 km “Run The Woods“, dodana je i trasa od 16 km – “Spartana“. Ove godine na natjecanje se prijavilo 147 natjecatelja iz cijele Hrvatske, ali i iz inozemstva – 77 natjecatelja na utrku od 8 km te 70 na utrku od 16 km. Staze su raznolikog terena i lokacija – makadam, šuma, jezero, asfalt, sve skupa s blagom nizbrdicom. Ove godine, uz generalnog pokrovitelja Grad Novska, mnoštvo drugih sponzora te bogate nagrade za natjecatelje – nagradni fond od 3000kn za “Spartana” utrku, nagrade sportskog karaktera za “Run The Woods” utrku te pehari i medalje. Svi natjecatelji dobili su po medalju i majicu, a osiguran je kuhani grah i okrijepa za sve natjecatelje i volontere. Uz utrku, održan je i mali sajam gdje su posjetitelji utrke mogli kupiti razne proizvode lokalnih OPG-a. Četvero članova Kluba pustolovnih sportova Baraber Extreme Team iz Belišća sudjelovalo je na utrci. U ženskoj konkurenciji kategorije 8 km nastupila je Katarina Gulaš te osvojila 7. mjesto od ukupno 21 natjecateljice, dok je u muškoj konkurenciji nastupio Velimir Rupčić i osvojio 36. mjesto od ukupno 44 natjecatelja. U muškoj konkurenciji kategorije 16 km nastupili su Kruno Tomljanović i Goran Đurđević te osvojili 21. i 27. mjesto od ukupno 39 natjecatelja. Čestitamo!