Cres&Lošinj Trail Weekend 2016.

lo

Proteklog je vikenda (24. i 25.09.) na otocima Cres i Lošinj održan “Cres & Lošinj Trail Weekend”. Radi se o trail utrci koncipiranoj od dvije zasebne etape sa tri težinske kategorije; Challenger, Active i Light kategorija. Natjecatelji mogu sami izabrati u kojoj kategoriji žele nastupiti i slijedom toga izabrati jedan ili oba dana ovog jedinstvenog trail eventa. Nije nužno da na oba dana nastupite u istoj kategoriji. Ideja je bila povezati i prikazati ljepote oba otoka i njegovih skrivenih kutaka i isturenih vrhova u stilu trail utrke. Prva etapa je na otoku Lošinju 24.9.2016., a druga na otoku Cresu 25.9.2016. Obje etape ujedno su i dio hrvatske treking&trail lige. Osmero članova našeg kluba nastupilo je na obje etape. Na Lošinj Trail-u nastupili su Damir Kligl, Zoran Andračić, Angel Milišić-Zečevići Goran Đurđević, te u Challenger kategoriji osvojili 8., 27., 50., i 72. mjesto od ukupno 106 natjecatelja. U ženskoj konkurenciji nastupile su Mirela Kristek i Martina Maloča, te osvojile 4. i 17. mjesto u konkurenciji od 70 natjecateljica. U Active kategoriji nastupile su Iva Mikić, Saša Glagolić i Mirjana Pureta, te osvojile 43., 52. i 76. mjesto u konkurenciji od 100 natjecatejica. Idući dan na Cres Trailu nastupili su Damir Kligl, Zoran Andračić i Goran Đurđević te osvojili 16., 29., i 66. mjesto u muškoj konkurencij Challenger kategorije, dok su u ženskoj konkurenciji nastupile Mirela Kristek i Martina Maloča, te osvojile 3. i 18. mjesto od ukupno 29 natjecateljica. U Active kategoriji nastupila je Saša Glagolić te osvojila 40. mjesto od ukupno 69 natjecateljica. Čestitamo!