Božićni Krndija Trail 2016.

U organizaciji Kluba pustolovnih sportova Baraber extreme team iz Belišća, na obroncima Krndije u blizini odmarališta Tivanovo u Gazijama, u ponedjeljak 26.12.2016. po vrlo sunčanom danu održan je III. Božićni Krndija Trail. Preko 80 natjecatelja iz raznih dijelova Hrvatske nastupilo je u dvije kategorije, u kraćoj od 15 kilometara, i onoj dužoj od 25 kilometara. Tu se ne radi o klasičnom trčanju, već o snalaženju po šumi i šumskim stazama uz pomoć karte te je na natjecateljima da što prije pronađu pravi put te što prije stignu do cilja. Kako to baš i nije najlakše napraviti, i jednostavno kako se to možda nekome čini, dokazali su neki koji su umjesto zadane putanje odradili stazu u puno većem opsegu što ih je koštalo i broja prijeđenih kilometara, a neke i postolja. U kratkoj dionici od 15 kilometara ponovo je nastupio prošlogodišnji pobjednik Krešimir Žagar, koji je i ovoga puta osvojio prvo mjesto. Drugo mjesto u muškoj konkurenciji na kraćoj dionici odnio je Damir Kligl, dok je treće mjesto osvojio Mijo Benković. U ženskoj kategoriji u kraćoj dionici prva je bila Sonja Sabo, drugo mjesto zauzela je Vlasta Lončarić, dok je treća bila Jasna Tušek – Lončarić. Na onoj dužoj dionici također su bile dvije kategorije, muška i ženska, tako da su u muškoj prva tri mjesta osvojili Dejan Radanac kao prvi, Darko Dolovski koji je osvojio srebrnu medalju, dok je treći bio Ivan Murat. Kod žena prva je bila Ana Murat, drugo mjesto zauzela je Mirela Kristek, dok je treće mjesto osvojila Ivana Ivandija. Nekoliko riječi o utrci rekao je i jedan od glavnih organizatora Angel Milišić-Zečević, predsjednik udruge Baraber iz Belišća. „Vrlo sam zadovoljan kako je prošao današnji dan. Sunčano i prepuno natjecatelja, odlična staza i što još poželjeti. Sada je samo 3. Božićni Trail, dok je do sada bio Trek, što znači da su se natjecatelji morali orijentirati i u prirodi, dok je jedan dio bio označen. Danas smo ipak odlučili da cijela staza bude označena trakicama. Ovoga puta bile su organizirane duga i kratka utrka, a nastupilo je kao i prošlih godina oko 80 do 90 ljudi te stvarno moramo biti sretni jer je sve prošlo bez ozljeda i svi su završili utrku. U sljedećoj godini nam je u planu ovo sve ponoviti, nadamo se naravno većem odazivu, iako je i ovaj broj natjecarelja super. Ovom prilikom bih se zahvalio našim sponzorima, i to naravno Gradu Našicama, Zajednici sportskih udruga Grada Belišća i Feravinu.“ – rekao je među ostalim Angel Milišić-Zečević.